Sosyal Medya Yönetiminin Amacı Nedir?

Sosyal medya tek başına bir pazarlama amacı olmaktan çok, diğer pazarlama yöntemlerini bütünleyici ve destekleyici varlık olarak karşımıza çıkar! Sosyal Medya hesaplarınızı yönetirken hedefimiz Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Pinterest, Google Plus üzerinden doğru kişilere firmanızı doğru şekilde tanıtmaktır. Burada sayfanın takipçi sayısı değil, etkileşimde olan takipçi sayısı mühimdir ve tabii tüm takipçilerin reel olması amaçlanır. Böylece 1 günde 10 bin takipçiye sahip ancak paylaşımları 5 kişi tarafından beğenilen bir sayfadansa yavaş yavaş ve etkileşim içerisinde gerçekten firma ile ilgilenen takipçilerle ilerleriz.

Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemlidir?

Tüm geleneksel pazarlama yöntemlerini kullansanız da, sosyal medyada yoksanız, bir yanınız eksik demektir! Elbette iyi bir strateji ile yönetilmesi şartıyla... Sosyal medyada markanızı yansıtan bir içeriğin kalitesinin yüksek olması ve kullanıcılarda paylaşma isteği doğuracak bir katma değerinin bulunması gerekir. Bu tip içeriklerin, doğru mecralarda ve doğru zamanlarda yayınlaması kadar, farklı mecralar için farklı içeriklerin oluşturulması da markanız için optimum etkiyi yaratır. Kullanıcıyla doğrudan iletişime geçmenizi sağlayan, yaratıcı ve özgün sosyal medya içerikleri ile sizi dijital dünyada bir adım öne geçirebilir. Twitter, Facebook, Youtube ya da Instagram ile reklam, tanıtım ve satış stratejilerinizi soysal medyada da aktif hale getirebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Hizmetinin İçeriği

Sosyal medya yönetiminiz MET-AY Bilişim Ltd. Şti. tarafından gerçekleştirilir. Belirleyeceğiniz sosyal medya hesaplarınız (Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, Google Plus, Linkedin, Pinterest) yok ise oluşturulur, var ise tercihinize göre aylık veya haftalık post takvimi oluşturulur. Tarafınıza sunulur. Hesaplarınızdan sektörünüzle ilgili diğer hesaplar takibe alınır. Onay sonrasında tecrübeli editörlerimizce markanızın vizyonuna uygun hazırlanan, eğlenceli, bilgilendirici, akılda kalıcı paylaşımlar ve kampanyalar markanıza özel bir tasarımla hazırlanır. Hesabınızdan yayınlanır. Paylaşımlar için sizin temin edeceğiniz veya tarafımızca temin edilecek görseller kullanılır. Tercihinize göre fotoğraf ve video çekimi de gerçekleştirilir. Hesabınıza gelen tüm mesaj ve yorumlar 24-48 saat içerisinde yanıtlanır veya silinir. Gerekli olduğunda size de mesajlarla ilgili ayrıca bilgi verilir. Talebinize göre haftalık veya aylık yarışmalar düzenlenerek kazananların tespiti ve yarışma sürecinin yönetimi sağlanır. Yönetmekte olduğumuz içeriği yoğun site ve sosyal medya hesaplarında markanızın tercihinize göre haftalık veya aylık tanıtımları yapılarak SEO ve etkileşim konularında desteklenir.

Analiz ve Raporlama

Hesabınızdaki paylaşımların etkileşimleri aylık olarak analiz edilerek raporlanır. Hesabınızın adı kullanılarak diğer hesaplarda yapılan paylaşımlar aylık olarak analiz edilerek raporlanır. Hesaplarınızla ilgili reklam çalışmalarınız markanıza uygun hedef kitleleri tespit edilerek aktif edilir ve reklam istatistikleri 3 günlük, haftalık, aylık periyotlarda analiz edilerek raporlanır.